Prodej stavby RD v Mnichovicích

Lomená ul., Mnichovice

Podrobné informace na jednom místě.


Popis nemovitosti

Ke koupi nabízím nedokončený rodinný dům (před kolaudací) na pozemku o výměře 973 m2, který se nachází v oblíbené lokalitě středočeských Mnichovic, v místní části Božkov.

Stavba rodinného domu byla zahájena v roce 1986 a nebyla nikdy dokončena. Majitel dokončil pouze první nadzemní podlaží a z větší části suterén, aby mohl nemovitost užívat dle jeho potřeb. Dokončení stavby, a tedy i kolaudaci, která toto dokončení předpokládá, se z finančních důvodů vyhýbal.

Dle sdělení místně příslušné referentky stavebního úřadu (pí. Padevětová) je pro kolaudaci nezbytně nutné po stavební stránce minimálně ekologicky odstranit stávající nevyhovující střešní krytinu (eternit) a nahradit ji jinou, vyhovující krytinou. Dále je třeba dokončit obytné podkroví, doložit revize elektroinstalace a obměnit rozpadlé dřevěné schodiště ke vstupním dveřím. V neposlední řadě je nutné počítat s potřebou vyhotovení nové projektové dokumentace. Je možné, že ze strany stavebního úřadu budou v rámci kolaudačního řízení vzneseny další požadavky, nicméně jejich význam by neměl převyšovat význam výše uvedených.

Žádost o kolaudaci je nutné podat do 30.06.2024. To z důvodu, že poté nabyde plné účinnosti nový stavební zákon a dle sdělení paní referentky poté pozbyde platnosti stavební povolení. Nové povolení stavba nezíská, jelikož nesplňuje regulativy územního plánu, který se v mezidobí změnil. Aktuálně je zastavitelnost pozemku 10 % a výškový regulativ 6 metrů.

Pokud nebude do 30.06.2024 podána žádost o kolaudaci, je třeba počítat s možností, že stavební úřad vydá příkaz k odstranění stavby.List vlastnictví

Kliknutím na náhled níže stáhnete list vlastnictví v plném rozsahu.


Dokumenty ke stažení

Projektová dokumentace (ZIP archiv) – upozorňuji, že skutečné provedení stavby se liší od projektové dokumentace.

Fotodokumentace podkroví (ZIP archiv) – fotodokumentace a video z prostor obytného podkroví.


Financování koupě

Pokud plánujete financovat koupi hypotečním úvěrem, doporučuji využít služeb našeho zkušeného hypotečního specialistu.

Zkontaktujte ho ještě před prohlídkou pro nezávaznou konzultaci aktuálních možností na hypotečním trhu. Zejména pak pro konzultaci možností financování nedokončené stavby.

Při výběru mezi více zájemci, kteří chtějí koupi financovat hypotečním úvěrem, preferujeme toho zájemce, kterému zajišťuje financování námi doporučený hypoteční specialista.

Ing. Jakub Rotrekl, PhD.
nezávislý hypoteční specialista

tel. 773 508 885
e-mail jakub@jakubrotrekl.cz
web: www.jakubrotrekl.cz 


Rezervace prohlídky

Vyberte si z nabízených termínů prohlídek a rezervujte si svůj čas:


Na viděnou na prohlídce!

Bc. Martin Březina
certifikovaný ISO makléř

tel. 724 234 559
e-mail martin.brezina@re-max.cz